Wizualizacje 3d
Na życzenie wykonujemy wizualizacje 3d
Ogrody przydomowe
Dobór roślin
Parki i zieleńce
Wizualizacje 3d
Projektowanie zieleni

Artykuły

Ogrody na dachach

Ogrody na dachu z każdym dniem zyskują na popularności. Ludzie coraz częściej szukają rozwiązań niepowtarzalnych, oryginalnych i przyjaznych dla środowiska. Ogrody na dachu dostarczają wiele korzyści dla ogólnej jakości życia w mieście. Mogą one dostarczyć zielonego żywego piękna.Ogród na dachu może znajdować się w różnych obszarach na dachach restauracji, budynków rządowych i dużych budynków mieszkalnych. Najemcom i gościom przynoszą cichą ulgę od miejskiego hałasu, gdyż drzewa i rośliny zapewniają izolację od hałasu z ulicy.


Niesamowite ogrody wertykalne Patrica Blanca, również w Polsce

Patrick Blanc wybitny botanik, miłośnik podróży, odkrywca wielu nowych gatunków roślin oraz artysta. Znany przede wszystkim z niesamowitych projektów ogrodów wertykalnych. Łączy w niezwykły sposób naukę i sztukę. Urodzony w Créteil we Francji. Ukończył studia na Uniwersytecie Pierre'a i Marii Curie w Paryżu. Podróżując po świecie, badał rośliny rosnące na pozbawionych naturalnej gleby terenach. Artysta obserwując przez kilkanaście lat rośliny, które rosną w ekstremalnych warunkach doszedł wniosku, że rośliny nie potrzebują do życia gleby. Radzą sobie bez niej całkiem dobrze, jednak pod warunkiem, że mają dostęp do wody bogatej w składniki pokarmowe, światła i dwutlenku węgla.

Zielone arcydzieła

Artyści tworzą co raz to nowe dzieła wykorzystując coraz częściej tworzywa roślinne, często daje to naprawdę wspaniałe efekty. Ich dzieła ciągle żyją. Przedstawiciele takiej sztuki chętnie tworzą przy pomocy trawy czy mchu, nadając otoczeniu większego piękna i oryginalności.

Graffiti z mchu - Art Moss

W ciągu ostatnich kilku lat mech stał się bardzo popularny. Ogrodnicy stosują mech jako alternatywa trawników, architekci używają jako ciekawy element w projektach zielonych dachów, artyści zaś odkryli mech jako nowe medium. Moss graffiti, zwane także eko-graffiti, zastępuje farby w sprayu, farby, markery lub inne toksyczne związki chemiczne. Mech jest świetnym pomysłem dzieła, które ciągle rośnie i żyje. Takie dzieła są przyjazne dla środowiska i stały się nową szansą dla artystów graffiti. Przestrzenie publiczne są miejscem wystaw ich zielonych dzieł.

 

box-wycena