poziomki

Uprawa poziomki w ogrodzie i na balkonie

Poziomka pospolita jest powszechnie spotykana w lasach oraz na słonecznych polanach. Jest to gatunek rodzinny. Poziomka może być uprawiana w różnych odmianach, tym samym osiąga mniejsze lub większe o czytaj więcej »

judaszowca kanadyjskiego

Judaszowiec kanadyjski

Jednym z najbardziej oryginalnych krzewów, jakie można zasadzić w przydomowym ogrodzie, jest judaszowiec kanadyjski. To niewielka, a zarazem pięknie prezentująca się roślina o parasolowatej koronie. czytaj więcej »

 

Judaszowiec kanadyjski

Jednym z najbardziej oryginalnych krzewów, jakie można zasadzić w przydomowym ogrodzie, jest judaszowiec kanadyjski. To niewielka, a zarazem pięknie prezentująca się roślina o parasolowatej koronie. Szczególnie warte uwagi się jej różowe kwiaty, pojawiające się w maju. Występują one nie tylko na młodych, ale również starych pędach, dzięki czemu krzew wygląda wprost bajkowo. Zalet wybrania właśnie krzewu judaszowca kanadyjskiego jest naprawdę sporo - warto się z nimi zapoznać przed konkretną inwestycją.

Judaszowiec kanadyjski - wymagania

Judaszowiec kanadyjski to roślina, która z powodzeniem może być hodowana nawet przez amatora. Sprawdzi się w każdym ogrodzie, bez względu na wielkość czy aranżację. Krzew wymaga jedynie żyznej oraz przepuszczalnej gleby. Powinna mieć ona odczyn zasadowy bądź zbliżony do obojętnego. Warto byłoby ją również umieścić w osłoniętych i zacisznych stanowiskach.

Dopiero rozkwitającą roślinę należy odpowiednio osłonić - na przykład słomianym chochołem bądź specjalnie przeznaczoną do tego białą agrowłókniną. Tego typu ochrona zabezpieczy krzew przed niekorzystnym działaniem mrozu. Występujące w maju przymrozki mogą niestety uszkodzić kwiaty tej rośliny. Judaszowiec kanadyjski nie lubi ciężkich i podmokłych podłoży - rośnie wówczas bardzo słabo, a nawet zamiera. Drzewo judaszowca kanadyjskiego tworzy palowy system korzeniowy, który odznacza się niezwykłą trwałością - nie należy zatem przesadzać rośliny w starszym wieku.

Zastosowanie judaszowca kanadyjskiego

Judaszowca kanadyjskiego wybiera się głównie z uwagi na jego wspaniały wygląd, a także niewielkie wymagania. Doskonale sprawdzi się nie tylko w przydomowym ogrodzie! Roślinę tę sadzi się również często na terenach zurbanizowanych - na przykład przy ulicach bądź w parkach. Może sprawdzić się również jako soliter, czyli drzewo rosnące pojedynczo na otwartej przestrzeni.

Warto również wspomnieć o kwiatach judaszowca kanadyjskiego. Są one jadalne i z powodzeniem można je dodawać na przykład do sałatek czy napojów. Pączki kwiatowe znajdują zastosowanie w marynowaniu, a także kandyzowaniu różnego rodzaju produktów.

Sadzonki judaszowca kanadyjskiego warto kupić w odpowiednich szkółkach, gdzie rośliny uprawia się w donicach. Dzięki temu klient ma pewność, że zakupiony przez niego krzew będzie charakteryzował się wysoką jakością i z pewnością odpowiednio rozkwitnie. Cena judaszowca kanadyjskiego nie jest wcale wygórowana, zatem a taki ozdobny krzew może sobie pozwolić praktycznie każdy. Wiele hurtowni roślin proponuje swoim klientom korzystne rabaty - zwłaszcza na większa zakupy, zatem warto skorzystać z takiej oferty. Krzewy tego typu są bardzo popularne nie tylko ze względu na cenę. Judaszowiec kanadyjski prezentuje się doskonale nawet mimo niepogody - taka niedroga ozdoba do przydomowego ogrodu z pewnością przypadnie do gustu każdemu! Warto również dodać, że istnieje wiele odmian takiego krzewu - każdy z nich prezentuje się nieco inaczej, zwłaszcza z uwagi na kolor i wygląd kwiatów.

Artykuły powiązane