Kiścień

Zakup i sadzenie kiścienia: co powinieneś wiedzieć?

Sadzenie kiścienia rozpoczyna się od wyboru odpowiedniego krzewu. Wybieraj rośliny zdrowe, bez widocznych oznak chorób lub szkodników. Pamiętaj jednak, że prawdziwe piękno tej rośliny ujawnia się po czytaj więcej »

poziomki

Uprawa poziomki w ogrodzie i na balkonie

Poziomka pospolita jest powszechnie spotykana w lasach oraz na słonecznych polanach. Jest to gatunek rodzinny. Poziomka może być uprawiana w różnych odmianach, tym samym osiąga mniejsze lub większe o czytaj więcej »

judaszowca kanadyjskiego

Judaszowiec kanadyjski

Jednym z najbardziej oryginalnych krzewów, jakie można zasadzić w przydomowym ogrodzie, jest judaszowiec kanadyjski. To niewielka, a zarazem pięknie prezentująca się roślina o parasolowatej koronie. czytaj więcej »

 

Judaszowiec kanadyjski

Jednym z najbardziej oryginalnych krzewów, jakie można zasadzić w przydomowym ogrodzie, jest judaszowiec kanadyjski. To niewielka, a zarazem pięknie prezentująca się roślina o parasolowatej koronie. Szczególnie warte uwagi się jej różowe kwiaty, pojawiające się w maju. Występują one nie tylko na młodych, ale również starych pędach, dzięki czemu krzew wygląda wprost bajkowo. Zalet wybrania właśnie krzewu judaszowca kanadyjskiego jest naprawdę sporo - warto się z nimi zapoznać przed konkretną inwestycją.

Judaszowiec kanadyjski - wymagania

Judaszowiec kanadyjski to roślina, która z powodzeniem może być hodowana nawet przez amatora. Sprawdzi się w każdym ogrodzie, bez względu na wielkość czy aranżację. Krzew wymaga jedynie żyznej oraz przepuszczalnej gleby. Powinna mieć ona odczyn zasadowy bądź zbliżony do obojętnego. Warto byłoby ją również umieścić w osłoniętych i zacisznych stanowiskach.

Dopiero rozkwitającą roślinę należy odpowiednio osłonić - na przykład słomianym chochołem bądź specjalnie przeznaczoną do tego białą agrowłókniną. Tego typu ochrona zabezpieczy krzew przed niekorzystnym działaniem mrozu. Występujące w maju przymrozki mogą niestety uszkodzić kwiaty tej rośliny. Judaszowiec kanadyjski nie lubi ciężkich i podmokłych podłoży - rośnie wówczas bardzo słabo, a nawet zamiera. Drzewo judaszowca kanadyjskiego tworzy palowy system korzeniowy, który odznacza się niezwykłą trwałością - nie należy zatem przesadzać rośliny w starszym wieku.

Zastosowanie judaszowca kanadyjskiego

Judaszowca kanadyjskiego wybiera się głównie z uwagi na jego wspaniały wygląd, a także niewielkie wymagania. Doskonale sprawdzi się nie tylko w przydomowym ogrodzie! Roślinę tę sadzi się również często na terenach zurbanizowanych - na przykład przy ulicach bądź w parkach. Może sprawdzić się również jako soliter, czyli drzewo rosnące pojedynczo na otwartej przestrzeni.

Warto również wspomnieć o kwiatach judaszowca kanadyjskiego. Są one jadalne i z powodzeniem można je dodawać na przykład do sałatek czy napojów. Pączki kwiatowe znajdują zastosowanie w marynowaniu, a także kandyzowaniu różnego rodzaju produktów.

Sadzonki judaszowca kanadyjskiego warto kupić w odpowiednich szkółkach, gdzie rośliny uprawia się w donicach. Dzięki temu klient ma pewność, że zakupiony przez niego krzew będzie charakteryzował się wysoką jakością i z pewnością odpowiednio rozkwitnie. Cena judaszowca kanadyjskiego nie jest wcale wygórowana, zatem a taki ozdobny krzew może sobie pozwolić praktycznie każdy. Wiele hurtowni roślin proponuje swoim klientom korzystne rabaty - zwłaszcza na większa zakupy, zatem warto skorzystać z takiej oferty. Krzewy tego typu są bardzo popularne nie tylko ze względu na cenę. Judaszowiec kanadyjski prezentuje się doskonale nawet mimo niepogody - taka niedroga ozdoba do przydomowego ogrodu z pewnością przypadnie do gustu każdemu! Warto również dodać, że istnieje wiele odmian takiego krzewu - każdy z nich prezentuje się nieco inaczej, zwłaszcza z uwagi na kolor i wygląd kwiatów.

Artykuły powiązane